TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Marzec 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
O Dniu Dziecka raz jeszcze
2011-06-09 17:35:00
Powiększ
Pomimo zmiennej aury pogodowej udało się nam przeprowadzić tegoroczny program Dnia Dziecka.

Małych Obywateli nie przeraziła czarna chmura która zawisła nad ich głowami, schronieni pod ogromnymi drzewami w urokliwym parku należącym do Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc wspólnie stworzyliśmy w wesołej zabawie kilka makiet które przybliżyły dzieciom kluczowe instytucje państwa, z którymi spotyka się każdy obywatel na co dzień. Tak więc powstał wóz terenowy GOPR, radiowóz Policji, wóz bojowy Straży Pożarnej oraz... Lokomotywa. W zajęciach wzięli udział zarówno mali kuracjusze przebywający w placówkach uzdrowiskowych, mieszkańcy naszej gminy oraz dzieci z domów opieki socjalnej z Bełchatowa i Sosnowca. Mali malarze mogli również sprawdzić swoje możliwości na wielkowymiarowych formatach, zagrać w „Zośkę” lub wziąć udział w innych plenerowych zabawach. Na buziach dzieciaków pojawiły się kolorowe obrazki stworzone przez Monikę Rzonce a nad małymi twórcami czuwała nasza koleżanka Ania Suwada.

Jubileusz nadania Rabce–Zdrój tytułu „Miasta Dzieci Świata” przez Kapitułę Orderu Uśmiechu zainspirował mnie by w tym szczególnym dniu rozpocząć program „Mali Obywatele” mający na celu przybliżenie dzieciom już na etapie wieku przedszkolnego wiedzy o strukturze i organizacji państwa i społeczeństwa.

Chciałbym podziękować wszystkim dzieciom i ich opiekunom, którzy wzięli czynny udział w zajęciach oraz wszystkim tym, którzy się przyczynili do realizacji projektu.

Łukasz Papierz

 


Dodane przez: lokomotywa, wyświetleń: 2649


Dzień Dziecka w wydaniu Lokomotywy

fot. Bogusława Dubiel, Marta Skrocka, Łukasz Papierz

Zdjęcia
"Miasto Dzieci" - Słoneczniki w ogniu

Dodaj komentarz

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 33285 on-line 2