TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Marzec 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Wybory do rady rabczańskich NGOsów
2011-10-22 20:48:14
Powiększ
Jesienią ubiegłego roku Stowarzyszenie Lokomotywa rozpoczęło starania o utworzenie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Rabce-Zdrój. Owocem tych starań jest dziś powołanie Zespołu Doradczego do spraw organizacji pozarządowych

Rozmowy i spotkania z przedstawicielami organizacji pozarządowych w sprawie utworzenia GRDPP rozpoczęliśmy w październiku 2010. Solidne przygotowanie naszego projektu wymagało zapewnienia równych praw w dostępie do informacji na temat pomysłu utworzenia GRDPP jak również zorganizowania serii otwartych spotkań dla wszystkich organizacji pozarządowych działających w gminie. Do współpracy zaprosiliśmy również Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych, krakowską organizację zajmującą się wzmacnianiem i rozwojem potencjału III sektora w Polsce. Dzięki naszym staraniom powstał wspólny wniosek o utworzenie GRDPP, pod którym podpisali się przedstawiciele trzynastu organizacji. Po złożeniu wniosku do Pani Burmistrz Ewy Przybyło, przeprowadziliśmy również bezpośrednie rozmowy z władzami miasta w sprawie powołania GRDPP. Nie udało się niestety przekonać ani Pani Burmistrz ani Rady Miasta do powołania GRDPP ale w zamian zaoferowano naszemu środowisku utworzenie Zespołu Doradczego do spraw organizacji pozarządowych co nie jest złym rozwiązaniem i może tak naprawdę w przyszłości wpłynąć na powołanie GRDPP. Podkreślam „może”, bo wszystko zależy od naszego zaangażowania i rzeczywistej potrzeby utworzenia zespołu składającego się nie tylko z przedstawicieli organizacji jak będzie w przypadku ZD ale także z przedstawicieli samorządu jak byłoby w GRDPP. Jeśli potrafimy aktywnie włączyć się w proces powołania ZD a powołani członkowie stworzą kreatywny zespół zdolny do prowadzenia dialogu z samorządowcami to moim zdaniem będzie to niepodważalny argument do powołania w przyszłości GRDPP.
Do 11 lipca organizacje mogły typować swoich kandydatów do ZD. 8 organizacji pozarządowych zgłosiło swoich kandydatów. 19 października rozpoczął się nabór na członków Zespołu Doradczego do spraw organizacji pozarządowych. Zachęcam wszystkie organizacje działające na terenie naszej gminy do wzięcia udziału w wyborze członków i aktywnego wspierania całego procesu tworzenia Zespołu Doradczego do spraw organizacji pozarządowych, którego zadaniem ma być reprezentowanie interesów całego środowiska NGO w naszej gminie.
Grzegorz Werner

Lista zgłoszonych kandydatów:
1. Lidia Sołowińska - Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku
2. Zofia Grabowska - Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów
3. Jacek Klinowski - Ochotnicza Straż Pożarna w Rabce - Zdroju
4. Leszek Świder - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka
5. Grażyna Stażyńska - Fundacja Razem Lepiej
6. Bożena Sularz - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem
7. Grzegorz Werner - Stowarzyszenie Lokomotywa
8. Jerzy Żebrak - Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec

Typowania należy dokonać wg. następującego klucza: - kandydat na pierwszym miejscu otrzymuje 3 punkty, na 2 miejscu 2 punkty i na 3 miejscu 1 punkt.

Pięć osób z największą liczbą punktów zostanie powołanych Zarządzeniem Burmistrz do zespołu doradczego ds. organizacji pozarządowych.

Propozycje należy przesłać na adres Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdrój, ul. Parkowa 2 z dopiskiem "Zespół Doradczy" do dnia 4.11.2011 (decyduje data wpływu). Telefon kontaktowy w Urzędzie Miasta: 18 26 91 550


Dodane przez: lokomotywa, wyświetleń: 2585


Dodaj komentarz

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 33282 on-line 4