TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Marzec 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2012-01-05 16:46:31
Powiększ
W Rabce orkiestrowe granie będzie trwało 2 dni - zaczynamy 7 a kończymy 8 stycznia! Przyłączcie się do nas!

8 stycznia 2011 roku po raz 20 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Środki pieniężne zebrane w tym dniu zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Głównym hasłem XX Finału WOŚP jest ”Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.”

Po raz kolejny do akcji włączyła się również rabczańska społeczność. Wzorem lat ubiegłych zarejestrowany został Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na prośbę uczniów rabczańskich szkół średnich, którzy od lat aktywnie wspierają działania Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka, Sztab działa już po raz drugi przy Stowarzyszeniu Lokomotywa. Do przeprowadzenia publicznej zbiórki pieniędzy zarejestrowała się rekordowa liczba 80 młodych Wolontariuszy, z pośród których z bólem serca zmuszeni byliśmy wylosować 60, gdyż tyle miejsc otrzymaliśmy ze Sztabu głównego w Warszawie. Wolontariusze zaopatrzeni w specjalne identyfikatory z hologramami i puszkami Orkiestry będą kwestować na terenie całej naszej gminy od wczesnych godzin porannych aż do późnego wieczora.

Nie było by jednak Orkiestry bez imprez towarzyszących, które wspierają główny cel każdego Finału WOŚP i tworzą niepowtarzalną atmosferę tego dnia. Wolontariusze działający w Sztabie przygotowali szereg atrakcji z pośród których mam nadzieję każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Startujemy już w sobotę 7 stycznia o 12:30 od gry miejskiej, w której wezmą udział drużyny złożone z uczniów rabczańskich szkół. Początek i zakończenie trasy zaplanowane zostało w kinie Śnieżka. Tego samego dnia o godz. 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się maraton filmowy podczas którego Wolontariusze będą kwestować na rzecz XX Finału. 8 stycznia w samo południe przed Śnieżką odbędzie się orkiestrowe malowanie samochodu a od godziny 16 do 24 na sali kinowej odbędzie się prawdziwy muzyczny maraton – koncerty solistów i zespołów (goście z Krakowa, Nowego Sącza, Nowego Targu oraz rabczańscy muzycy). Nie zapominamy również o najmłodszych uczestnikach XX Finału dla których od godziny 16 odbędą się warsztaty plastyczne organizowane przez Kawiarnio-księgarnię „Między Słowami”, ul. Podhalańska 21A. Odbędzie się również licytacja darów przekazanych przez rabczańskich artystów, sportowców i przedsiębiorców, która odbędzie się  o godz. 18:30 w kawiarni nowego obiektu Uzdrowiska „Rabczański Zdrój” na ul. Roztoki 7. Tradycyjnie jak co roku o godzinie 20:00 będzie światełko do nieba, tym razem przed kinem Śnieżka, specjalnie przygotowane w sposób odbiegający od zazwyczaj przyjętej formuły.

Do współpracy przy organizacji XX Finału WOŚP w Rabce – Zdrój włączyli się już:
Stowarzyszenie Promocji Kultury i Edukacji Rabkon (gra miejska)
Księgarnio-kawiarnia „Między Słowami” (warsztaty plastyczne dla dzieci)
Firma ślusarska „Makumba” (światełko do nieba)
FHU Stol-Mot (orkiestrowe malowanie samochodu)
Miejski Ośrodek Kultury (nagłośnienie koncertu, pokaz filmów)
Uzdrowisko Rabka (użyczenie sali na licytację)

Stowarzyszenie Rotunda

oraz prywatni darczyńcy:
Pizzeria „Maleńka”
Pizzeria „Calabria”
Cafe „Słodka”
Restauracja „Siwy Dym”
Restauracja „Zdrojowa”
Foto Koliber
Stanisław Stolarczyk

Głównym sponsorem jest Fundacja Rozwoju Regionu Rabka

I jeszcze na koniec garść informacji:

organizator rabczańskiego finału: Stowarzyszenie Lokomotywa

szef sztabu: Grzegorz Werner (787 387 424)

organizacja licytacji: Czarek Skrocki (606 143 948), Ola Gwiżdż

organizacja gry miejskiej: Krzysztof Niziołek, Michał Kościelniak (888 889 757 lub e-mail: gra.rabka@gmail.com),

Przemek Sychta organizacja maratonu filmowego: Maciek Gaździcki, Czarek Skrocki

organizacja finału: Marika Szewczyk (788 724 911), Kuba Dyrcz (889 306 098), Patrycja Irzyk, Joanna Bagadzińska, Marta Kulka, Dominika Jurzec, Kinga Chrustek, Dorota Woźniak, Michał Łopata, Piotr Malec

komisja odpowiedzialna za przeliczenie pieniędzy: Teresa Borowska-Gacek, Sylwia Jurzec, Kasia Florek

profil Orkiestry na „fejsie”: http://www.facebook.com/pages/XX-Finał-Wielkiej-Orkiestry-Świątecznej-Pomocy-w-Rabce-Zdrój/168776456545936

Serdecznie zapraszam - bądźcie z nami w tym dniu!

Grzegorz Werner


Dodane przez: lokomotywa, wyświetleń: 3517


WOŚP 2012

Zdjęcia

Dodaj komentarz

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 35432 on-line 6