TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Wrzesień 2019 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Warsztaty animacji II cykl
2012-08-07 03:36:28
Powiększ
Dzieci i młodzież zapraszamy na warsztaty z filmu animowanego.

Stowarzyszenie Lokomotywa i Hurra! Studio zapraszają dzieci w wieku od 8 lat i młodzież na warsztaty filmu animowanego. Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie stworzyć swój pierwszy (lub kolejny) film w technice animacji poklatkowej.

Cykl obejmuje 3 dni zakończone oddzielnym pokazem filmów wykonanych przez uczestników. Rozpoczęcie 16 lipca (poniedziałek) o godz. 10. Zajęcia odbywają się w Kinie Śnieżka w Rabce i trwają 3 godziny.
Wszystkie materiały zapewniają organizatorzy.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Całkowity koszt: 40 zł
Informacje i zapisy:
lokomotywa.rabka@gmail.com
tel. 606 760 857
www.warsztatyanimacji.pl
www.lokomotywa.org
Kino Śnieżka, Rabka-Zdrój, ul. Nowy Świat 8

Warsztaty animacji są połączeniem różnych zajęć prowadzonych oddzielnie. Z jednej strony są rozwinięciem zajęć plastycznych, obejmujących zajęcia z rysunku, kompozycji, malarstwa, rzeźby – w zależności od technik realizacji film można tworzyć rysując na kartce, malując, lepiąc z plasteliny, wycinając elementy postaci z kartonu. Stworzenie scenariusza oraz postaci to już zadanie z dziedziny warsztatów literackich i dramaturgicznych, uczestnicy uczą się różnych sposobów narracji, struktury dzieła literackiego, kreacji postaci i ich ruchu. Aspektem ściśle teatralnym jest podkładanie głosów postaciom. Do udźwiękowienia filmu przydają się również umiejętności gry na różnych instrumentach, natomiast przy animowaniu jest bardzo przydatne wyczucie rytmu, ale też precyzja, cierpliwość i... umiejętność liczenia, gdyż każdy ruch powinien być rozpisany na liczbę klatek na sekundę. Niebagatelne znaczenie ma tu też wiedza fotograficzna z zakresu obsługi aparatu, ustawiania ekspozycji, możliwości manipulowania głębią ostrości, wybierania odpowiednich kadrów i ujęć. Przede wszystkim są to jednak warsztaty filmowe, których efektem są krótkie etiudy stworzone przez uczestników. Podczas tego procesu poznają podstawowe pojęcia filmowe takie jak scenopis, kadr, montaż, ujęcie, akcja, i funkcje: reżyser, scenarzysta, scenograf, animator, operator, dźwiękowiec, montażysta.
Warsztaty rozwijają wyobraźnię, pobudzają kreatywność, uczą działania w grupie, pozwalają odkryć nowe talenty i pasje.

Uwaga! Dodatkowy dzień!

Wszystkim uczestnikom przypominamy - w sobotę 18 sierpia o godz. 15:00 spotykamy się żeby skończyć to czego nie skończylismy:).

Zapraszamy również na warsztat z montażu. Pokażemy jak to się robi w programie Adobe Premiere Pro, Windows Movie Maker oraz Picasa i porozmawiamy jak robić filmy w domu.

Zrealizowano z udziałem środków Urzędu Miasta Rabka-Zdrój.


Dodane przez: lokomotywa, wyświetleń: 2364


Dodaj komentarz

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 1852034 on-line 4