TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Marzec 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Leszek Żądło European Art Ensemble: jazz w Rabce-Zdroju
2013-08-29 13:24:46
Powiększ
Gościliśmy już w Rabce-Zdrój kilku znakomitych muzyków jazzowych młodego pokolenia, ale nigdy dotąd nie odwiedził nas artysta tak dojrzały, tak "kompletny", z ogromnym dorobkiem i doświadczeniem scenicznym jak Pan Leszek Żądło!

To będzie prawdziwa uczta dla jazzfanów, ale zachęcamy gorąco wszystkich melomanów do wzięcia udziału w tym wyjątkowym koncercie bez względu na to jakiej na co dzień słuchają muzyki. Tego koncertu po prostu nie można przegapić zwłaszcza, że Pan Leszek wystąpi w doborowym, "groźnym" składzie.

Leszek Żądło European Art  Ensemble:
Leszek Żądło – ts
Wojtek Groborz – p
Tolek Lisiecki – b
Wiesław Jamioł - dr
Gość specjalny: August Wilhelm Scheer – bs (Niemcy)

 

Leszek Żądło - saksofonista, flecista i kompozytor jazzowy polskiego pochodzenia, zamieszkały na stałe w Niemczech.
Studiował kierunki muzyczne w Krakowie, Wiedniu i Grazu, obecnie wykłada na uczelniach muzycznych w Würzburgu i Monachium. Pierwszy zespół, Leszek Żądło Ensemble, założył w 1972 roku, a w 1983 r., już w Niemczech, pod jego kierunkiem rozpoczął działalność Polish Jazz Ensemble.
Muzyczny dorobek Leszka Żądło to ponad 80 płyt, w których nagraniu uczestniczył, nagrania radiowe i telewizyjne, liczne koncerty, także charytatywne (m.in. w celu organizowania pomocy dla Polaków podczas trwania stanu wojennego), organizacja warsztatów dla młodych muzyków w Niemczech i w Polsce. Leszek Żądło był trzecim i ostatnim partnerem życiowym znanej polskiej aktorki Barbary Kwiatkowskiej znanej miedzy innymi z filmów Ewa chce spać i Jowita.
Długoletni przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Porozumienia Niemiecko-Polskiego, promującego inicjatywy społeczno-kulturalne.

Wilhelm Scheer jest cenionym na niemieckim rynku jazzowym saksofonista barytonowym znany jednak głównie jako naukowiec, autor i wydawca książek z dziedziny informatyki. Wieloletni prezes firmy BITKOM.

Wojtek Groborz, Wiesław Jamioł i Tolek Lisiecki współpracują ze sobą w legendarnej krakowskiej formacji Jazz Band Ball Orchestra i zostali przez Leszka zaproszeni do udziału w tym projekcie muzycznym.

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=tI3OQ7IwmJA

 

30.08. piątek, godzina 20

Rabka-Zdrój, Restauracja Retro Bil ul. Jana Pawła II 37,

bilety 15 zł,

info: 787 387 424.

Organizator: Stowarzyszenie Lokomotywa

Dodane przez: lokomotywa, wyświetleń: 3015


Dodaj komentarz

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 35408 on-line 9