TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Luty 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY

Strona główna / Aktualności

rozmiar tekstu: A A A
Koncert zespołu YeShe
2014-06-17 14:48:25
Powiększ
20.06 (piątek) w godzinach 21:00-23:00 Amfiteatr w Rabce-Zdroju

YeShe to jedna z formacji Antoniego "Ziuta" Gralaka, trębacza i współtwórcy kultowego zespołu Tie Break.
 
Projekt o nazwie YeShe jest próbą przeniesienia drum'n'bassowej estetyki, kojarzonej dotychczas głównie z kulturą klubową na bardziej tradycyjny sposób serwowania muzyki. Muzyka z wyraźnym duchowym przesłaniem, zawieszona pomiędzy surową elektroniką, rockiem i jazzem. Muzyka oparta jest na hinduskim shehnai, jednak spora dawka elektroniki oraz jak zawsze nowatorska gra Gralaka oraz Piotra Pawlaka pozwalają stwierdzić, ze jest to bardzo udane połączenie muzyki etno, nu jazzu oraz współczesnej europejskiej muzyki improwizowanej.
Antoni Gralak działa wielowątkowo, szukając i inspirując się różnymi stylami muzycznymi. Dzięki takiej mieszance udaje się dotrzeć do naprawdę szerokiego grona odbiorców począwszy od tych, którzy słuchają muzyki klubowej, a skończywszy na osobach, które znają i lubią współczesną muzykę improwizowaną. Wspólnym mianownikiem jest Antoni "Ziut" Gralak. To on filtruje wszystkie style oraz nadaje całości niepowtarzalny styl tego przedsięwzięcia. Koncerty są widowiskiem z wyjątkową oprawą multimedialną, inspirowaną malarstwem i kulturą wschodu.


Na koncercie zespół zaprezentuje materiał z albumu “Piastowska 1”. To adres katowickiej pracowni nieżyjącego już Andrzeja Urbanowicza jednego z najbardziej rozpoznawalnych malarzy - ikony polskiego undergroundu. On i jego obrazy były jednym z powodów stworzenia tego muzycznego materiału.

 

Yeshe_foto_Adam Krause_01


Stoją od lewej: Darek Makaruk - sampling, Paweł Osicki - perkusja, Antoni Gralak - trąbka, Piotr Pawlak - gitara

 YeShe_foto_jasnachmura

Oprawę wizualną projektu YeShe tworzy v-dj jasnachmura czyli Dorota Jabłońska-Gralak.

 

 Yeshe_foto_Tomek Kubaczyk

www.myspace.com/antonigralak

bilety: 10 PLN
organizator: Stowarzyszenie Lokomotywa
partner: Miejski Ośrodek Kultury Rabka-Zdrój
sponsor: Pokoje gościnne Wiesław
patron medialny: Gorce 24


 

Yeshe_foto_Adam Krause_02

 
Z muzyką Antoniego Gralaka zetknąłem się po raz pierwszy na żywo wiele lat temu. Był koniec lat osiemdziesiątych, Teatr Witkacego w Zakopanem i koncert niezwykłej grupy Tie Break, o której słyszałem już wcześniej, że swoją muzyką "rozwala" słuchaczy. Faktycznie wyszedłem z ich koncertu jak zaczarowany i dosłownie "rozwalony" bez żadnych używek, wspomagaczy i innych dupereli. Po prostu przemówiła sama muzyka. To było coś wyjątkowego, czego próżno by szukać na półkach sklepowych czy w ówczesnej telewizji. To była prawdziwa alternatywa muzyczna i odważna manifestacja niezależnej kultury w Polsce. W Polsce wciąż jeszcze szarej i smutnej. Po latach zorientowałem się, że tamta muzyka miała wymiar prawdziwie światowy. Szperając w archiwach muzyki improwizowanej lat osiemdziesiątych, słuchając najlepszych z najlepszych z tamtych lat odkryłem, że Tie Break był zespołem, który w normalnych warunkach i w normalnym kraju zdobył by uznanie i sławę na jaką niewątpliwie zasługiwał. Wyprzedzał o wiele długości innych, pozostając skromnym kolektywem "nawiedzonych" muzyków. 
Ta historia na szczęście wciąż trwa. Zmieniły się czasy, zmienił się kraj, mamy wolność, możemy podsłuchiwać i być podsłuchiwani. Raj. A obok głównego wejścia do tego raju wciąż gra muzyka, która fascynuje jak dawniej i wciąga jak narkotyk. To oczywiście "Ziut" i jego ekipa z YeShe.

Niezmiernie się cieszę, że mam swój skromny wkład w organizację koncertu YeShe i wiem, że tak jak wiele lat temu wyjdę z tego koncertu porządnie "rozwalony" muzyką "Ziuta" i jego Przyjaciół.

Grzegorz Werner

Plakat: Zdjęcie Antoniego Gralaka wykonał Andrzej Wiktor. Projekt graficzny plakatu: Basia Habieda.

Więcej o Antonim Gralaku


Dodane przez: lokomotywa, wyświetleń: 2161


Dodaj komentarz

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 29361 on-line 3