TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Marzec 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY
Teatr CHRZĄSZCZ W TRZCINIE - repertuar na kwiecień/maj 2016 r.
2016-04-18 14:27:09
Powiększ
Zapraszamy na spektakle dla najmłodszych widzów Teatru Chrząszcz w Trzcinie.

Przyjazna atmosfera, kameralna przestrzeń, bliski kontakt z widzem, interaktywność pozwolą dzieciom spokojnie i bezstresowo rozpocząć przygodę z teatrem.

25. kwietnia. BAM-BAM – Nowy Targ, MOK /godz. 11/
30. kwietnia.
PLUM I BULB, czyli problemy z wodą - Rabka, Galeria MOK „Pod Aniołem” /godz. 16/
01. maja. O! WLAZŁ KOTEK NA PŁOTEK - Rabka, Galeria MOK „Pod Aniołem” /godz. 16/
02.maja. BAM-BAM - Rabka, Galeria MOK „Pod Aniołem” /godz 11/
02.maja. Puk! Puk! - Rabka, Galeria MOK „Pod Aniołem” /godz 16/

BAM-BAM
Niezwykłe przeżycie dla dzieci i rodziców. Spektakl inicjacyjny dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 5 lat, czyli naj-najmłodszych. Wycisza i oswaja. Spektakl sensoryczny - poza zmysłem wzroku i słuchu pobudza też dotyk i węch... Muzyka na żywo. Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi, a także spotkanie z niezwykłymi instrumentami.
Występują: Cezary Skrocki, Marta Skrocka. Muzyka: Piotr Kolecki
Czas trwania: 30 min + 15 min zabawy

PLUM I BULB, czyli problemy z wodą
Spektakl dla dzieci w wieku 6-13 lat. Spektakl o charakterze ekologicznym, poruszający problem zanieczyszczenia środowiska. Tytułowi bohaterowie to rybka Plum i ośmiornica Bulb. Spektakl interdyscyplinarny wykorzystujący animowane na żywo projekcje filmowe, teatr cieni i teatr lalek. Dodatkowym walorem przedstawienia jest muzyka na żywo cenionego multiinstrumentalisty Piotra Koleckiego
Czas trwania: 60 min

O! WLAZŁ KOTEK NA PŁOTEK
Spektakl dla dzieci w wieku 5-10 lat. Barwne postaci koguta, kury, kaczki i indyka odgrywają lalki typu muppet. Przyglądamy się wiejskiemu podwórku, na którym pojawia się „obcy” - kotek… Spektakl porusza problem nietolerancji i agresji, jednak pomimo ważkiego tematu udało się stworzyć spektakl lekki, zabawny, pełen dziecięcego humoru i scenicznych gagów. Dodatkowym walorem przedstawienia jest muzyka skomponowana przez Rafała Nowaka z zespołu InoRos. Występują: Cezary Skrocki, Marta Skrocka.
Czas trwania: 50 min.

Puk! Puk!
Spektakl jest pomyślany jako kolejny stopień oswajania się z teatrem po przedstawieniu naj-najowym, dlatego opowiadana historia nie jest skomplikowana, tempo akcji dostosowane do percepcji małego dziecka. Spektakl nie straszy, choć opowiada o różnych stanach emocjonalnych takich jak lęk przed nieznanym, przed dziwnymi dźwiękami, przed samotnością. Tym lękom przeciwstawiona jest siła zabawy, przyjaźni i dążenia do spełnienia marzeń. Napięcia rozładowuje też komiczność postaci i sytuacji.
Głównym bohaterem jest bojaźliwy Mamut, który schował się przed strasznymi dźwiękami do kapelusza i tak przetrwał do naszych czasów. Teraz musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, w epicentrum których ląduje ekscentryczna Kaczka. Teatr Chrząszcz w Trzcinie zestawia ze sobą dwie postawy życiowe: Kaczka jest otwarta na nowe, natomiast Mamut obawia się zmian, Kaczka najpierw działa, a później myśli, a Mamut odwrotnie. Oboje uczą się czegoś od siebie nawzajem, co doprowadza ich do szczęśliwego finału.
Występują Aneta Gierat i Cezary Skrocki.
Czas trwania: 50 min.

Bilety 10 zł


Dodane przez: lokomotywa, wyświetleń: 3690


Dodaj komentarz

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 33289 on-line 2