TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Luty 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY
Warsztaty animacji
2011-05-31 21:10:25
Powiększ
Zapraszamy na warsztaty animacji poklatkowej, wyjątkową odmianą filmu animowanego, która łączy w sobie zajęcia filmowe, plastyczne i fotograficzne.

Zakład Przyrodoleczniczy Uzdrowiska RAbka S.A., ul. Orkana 49

Godz. 11-13

Wstęp bezpłatny

Warsztaty animacji 

Warsztaty animacji łączą w sobie zajęcia filmowe, plastyczne, fotograficzne, teatralne i muzyczne. Pobudzają kreatywność, rozwijają wyobraźnię, uczą działania w grupie, pozwalają odkryć nowe talenty i pasje. Uczestnicy poznają podstawowe pojęcia filmowe takie jak scenariusz, kadr, montaż, ujęcie, akcja, i funkcje: reżyser, scenarzysta, scenograf, animator, operator, dźwiękowiec, montażysta. Filmy realizowane są w technice animacji poklatkowej.

 
Animacja poklatkowa - to czary!
Animacja to cykl zdjęć poszczególnych faz ruchu postaci, które wyświetlane w tempie 24 klatek na sekundę dają wrażenie ożywienia tych postaci. Zanim te zdjęcia powstaną trzeba wykonać szereg zadań przygotowawczych: wymyślić historię, narysować scenopis, wybrać technikę, wykonać scenografię, ustawić stanowisko, podzielić się rolami i – zacząć animować. Animowanie jest to nadawanie pozorów ruchu statycznym obiektom. Gdy ulepiona figurka ożywa na ekranie dzieci wydają okrzyki radości: TO CZARY!
 
Praca z dzieckiem

Dzieci nie wymagają specjalnego wcześniejszego przygotowania do animacji. Wystarczy, że lubią rysować, malować, lepić z plasteliny i mają głowy pełne pomysłów. Film animowany jest to szczególny gatunek filmowy operujący językiem plastyki, obrazami, co jest tożsame ze sposobem nazywania świata przez dzieci, które dopiero dorastając zdobywają umiejętność nazywania swoich spostrzeżeń przy pomocy słów. Praca nad filmem animowanym jest bardzo bliska dziecięcej psychice -sposobom, w jakie dziecko się bawi i animizuje zabawki i otoczenie.

Prowadzący: Marta Skrocka

Urodzona w 1978 roku w Białymstoku, ukończyła studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie w specjalizacji film animowany. Reżyserka filmów animowanych, projektant graficzny i dyrektor artystyczny Festiwalu Animacji Teatralnej i Filmowej FATiF odbywającego się w Rabce-Zdrój. Za film dyplomowy „Wiek kamienia” (2007) uhonorowana nagrodą Specjalnego Złotego Jabberwocky na XV Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda & Anima w Krakowie w 2008 r. Od 2005 roku prowadzi warsztaty animacji poklatkowej, m.in. w Krakowie, Nowym Targu, Zakopanem i Rabce, a także na festiwalach w Polsce, Czechach i na Słowacji. Zajmuje się też organizowaniem wydarzeń kulturalnych w Rabce-Zdrój w ramach Stowarzyszenia Lokomotywa.

Kanał YouTube

 

www.warsztatyanimacji.pl


Dodane przez: lokomotywa, wyświetleń: 5319


Dodaj komentarz

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 29411 on-line 9