TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Marzec 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY
Letnia Akademia Filmowa w Rabce - II cykl
2012-08-07 03:23:10
Powiększ
Stowarzyszenie Lokomotywa i Hurra! Studio zapraszają dzieci w wieku od 8 lat i młodzież na warsztaty filmu animowanego. Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie stworzyć swój pierwszy (lub kolejny) film w technice animacji poklatkowej.

Cykl obejmuje 3 dni zakończone oddzielnym pokazem filmów wykonanych przez uczestników. Rozpoczęcie 15 sierpnia (poniedziałek) o godz. 10. Zajęcia odbywają się w Kinie Śnieżka w Rabce i trwają 3 godziny.
Wszystkie materiały zapewniają organizatorzy.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Całkowity koszt: 40 zł
Informacje i zapisy:
lokomotywa.rabka@gmail.com
tel. 606 760 857
www.warsztatyanimacji.pl
www.lokomotywa.org
Kino Śnieżka, Rabka-Zdrój, ul. Nowy Świat 8

Warsztaty animacji są połączeniem różnych zajęć prowadzonych oddzielnie. Z jednej strony są rozwinięciem zajęć plastycznych, obejmujących zajęcia z rysunku, kompozycji, malarstwa, rzeźby – w zależności od technik realizacji film można tworzyć rysując na kartce, malując, lepiąc z plasteliny, wycinając elementy postaci z kartonu. Stworzenie scenariusza oraz postaci to już zadanie z dziedziny warsztatów literackich i dramaturgicznych, uczestnicy uczą się różnych sposobów narracji, struktury dzieła literackiego, kreacji postaci i ich ruchu. Aspektem ściśle teatralnym jest podkładanie głosów postaciom. Do udźwiękowienia filmu przydają się również umiejętności gry na różnych instrumentach, natomiast przy animowaniu jest bardzo przydatne wyczucie rytmu, ale też precyzja, cierpliwość i... umiejętność liczenia, gdyż każdy ruch powinien być rozpisany na liczbę klatek na sekundę. Niebagatelne znaczenie ma tu też wiedza fotograficzna z zakresu obsługi aparatu, ustawiania ekspozycji, możliwości manipulowania głębią ostrości, wybierania odpowiednich kadrów i ujęć. Przede wszystkim są to jednak warsztaty filmowe, których efektem są krótkie etiudy stworzone przez uczestników. Podczas tego procesu poznają podstawowe pojęcia filmowe takie jak scenopis, kadr, montaż, ujęcie, akcja, i funkcje: reżyser, scenarzysta, scenograf, animator, operator, dźwiękowiec, montażysta.
Warsztaty rozwijają wyobraźnię, pobudzają kreatywność, uczą działania w grupie, pozwalają odkryć nowe talenty i pasje.

Zrealizowano z udziałem środków Urzędu Miasta Rabka-Zdrój.


Dodane przez: lokomotywa, wyświetleń: 4795


Dodaj komentarz

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 33344 on-line 4