TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Marzec 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY
Warsztaty animacji
2013-11-08 01:05:22
Powiększ
Zapraszamy na zajęcia animacji w roku szkolnym 2013/14.

Program zajęć obejmuje zapoznanie się z różnymi technikami animacji poklatkowej (rysowaną, plastelinową, przedmiotową, wycinanką i pikselacją) oraz ważnymi dla tych technik twórcami i ich filmografią. Ponadto uczestnicy poznają podstawowe pojęcia filmowe oraz nauczą się je stosować w praktyce. Wprowadzimy też podstawy obróbki cyfrowej obrazów i dźwięków oraz montażu filmów. Dla zainteresowanych możliwość wprowadzenia podstaw animacji komputerowej.

Będzie to kontynuacja cieszących się popularnością warsztatów animacji prowadzonych zarówno w Rabce, jak i Nowym Targu.

Termin:
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w piątek o godz. 17:00. Czas trwania jednego spotkania: 2 godz.

Miejsce:
Świetlica Rabczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Słonecznym, ul. Słoneczna 10

Dla kogo? Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzież w wieku szkolnym od 7 do 18 lat w liczbie ok. 12 osób w grupie.

Opłaty: 100 zł miesięcznie.

Zapisy:
hurrastudio@gmail.com
tel. 606 760 857

Warsztaty animacji to innowacyjny produkt na rynku zajęć pozalekcyjnych, gdyż są multimedialną kompilacją różnych zajęć prowadzonych oddzielnie. Z jednej strony są rozwinięciem zajęć plastycznych, obejmujących zajęcia z rysunku, kompozycji, malarstwa, rzeźby – w zależności od technik realizacji film można tworzyć rysując na kartce, malując, lepiąc z plasteliny, wycinając elementy postaci z kartonu. Stworzenie scenariusza oraz postaci to już zadanie z dziedziny warsztatów literackich i dramaturgicznych, uczestnicy uczą się różnych sposobów narracji, struktury dzieła literackiego, kreacji postaci i ich ruchu. Aspektem ściśle teatralnym jest podkładanie głosów postaciom. Do udźwiękowienia filmu przydają się również umiejętności gry na różnych instrumentach, natomiast przy animowaniu jest bardzo przydatne wyczucie rytmu, ale też precyzja, cierpliwość i... umiejętność liczenia, gdyż każdy ruch powinien być rozpisany na liczbę klatek na sekundę. Niebagatelne znaczenie ma tu też wiedza fotograficzna z zakresu obsługi aparatu, ustawiania ekspozycji, możliwości manipulowania głębią ostrości, wybierania odpowiednich kadrów i ujęć. Przede wszystkim są to jednak warsztaty filmowe, których efektem są krótkie etiudy stworzone przez uczestników. Podczas tego procesu poznają podstawowe pojęcia filmowe takie jak scenopis, kadr, montaż, ujęcie, akcja, i funkcje: reżyser, scenarzysta, scenograf, animator, operator, dźwiękowiec, montażysta.

Złożoność procesu powstawania animacji umożliwia uczestnictwo w warsztatach osób o różnych zainteresowaniach i ukierunkowaniach. Reżyser czy scenarzysta nie musi mieć zdolności plastycznych, plastyk nie musi być rozwinięty muzycznie, operator nie musi mieć pomysłu na film, itp. Dzięki temu warsztaty obejmują szerokie spektrum zainteresowań młodych ludzi – od plastycznych, humanistycznych, muzycznych po techniczne, fotograficzne, filmowe i komputerowe. Jednocześnie uczą się współpracy w grupie, ćwiczą koncentrację i cierpliwość, odkrywają nowe możliwości. Praca nad filmem pobudza wyobraźnię, rozwija kreatywność i wzbogaca zasób środków autoekspresji. Wykorzystywanie komputera i innych urządzeń elektronicznych takich jak aparat fotograficzny, komputer, mikrofon pozwala młodym ludziom zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu nowych mediów. Popularność serwisów typu You Tube świadczy o rosnącej randze filmów robionych przez amatorów. Umiejętność robienia filmów animowanych wyróżnia uczestników naszych zajęć od rówieśników, uczy bardziej aktywnego i świadomego odbioru treści audiowizualnych. Staramy się wytłumaczyć swoją wiedzę w sposób prosty i zrozumiały, a także umożliwić dalszy rozwój po zakończeniu zajęć.

Hurra! Studio
Marta i Cezary Skroccy prowadzą warsztaty animacji poklatkowej od 2005 r., od 2010 pod szyldem Hurra! Studio. Filmy zrealizowane pod ich opieką są z powodzeniem pokazywane na festiwalach filmowych. Są również aktywnymi działaczami społecznymi. W ramach Stowarzyszenia Lokomotywa realizowali projekty FATiF (Festiwal Animacji Teatralnej i Filmowej) 2005, 2007, 2008, 2010, „Jestem zielony”, Warsztaty animacji „Wakacje z animacją”, „Uruchom wyobraźnię”, „Letnia Akademia Filmowa”, „Rabka strefą dobrej kultury i akademią szans”, Koxx Fighters 3 i wiele innych.
Marta Skrocka
Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w specjalizacji Film Animowany, reżyserka filmów animowanych i projektant graficzny. Za film „Wiek kamienia” uzyskała nagrodę Specjalnego Złotego Jabberwocky dla najlepszej animowanej etiudy studenckiej na XV Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda & Anima, Kraków, 2008. Od 2005 roku prowadzi warsztaty animacji poklatkowej, m.in. w Nowym Targu, w Rabce, Krakowie, Zakopanym oraz na festiwalach w Czechach i na Słowacji.
Cezary Skrocki
Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku, od 12 lat aktor animator w Teatrze Lalek „Rabcio”. Obecnie założył teatr „Chrząszcz w trzcinie”. Współpracuje też z innymi teatrami, m.in. z Krakowską Operą Kameralną. Prowadzi warsztaty teatralne i animacji filmowej.

Kontakt
Marta Skrocka
hurrastudio@gmail.com
tel. 606 760 857
http://warsztatyanimacji.blogspot.com/
www.warsztatyanimacji.pl
www.facebook.com/warsztatyanimacjipl

Partnerzy:
Rabczańska Spółdzielnia Mieszkaniowa
Hurra! Studio

Dodane przez: lokomotywa, wyświetleń: 5181


Warsztaty animacji

Zdjęcia

Dodaj komentarz

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 35431 on-line 6