TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Marzec 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY

Strona główna / ZAJEZDNIA / FATIF / FATIF 2010

rozmiar tekstu: A A A
FATiF 2010
2014-09-15 22:13:29
Tegoroczna, IV edycja Festiwal Animacji Teatralnej i Filmowej FATiF odbędzie się w dniach 10-12 września 2010 r. w Rabce-Zdroju.

FATiF – NOWY FORMAT ANIMACJI

Nowoczesna, innowacyjna formuła zakłada łączenie teatru lalkowego z filmem animowanym oraz innymi pokrewnymi dziedzinami jak sztuki wizualne, teatr tańca, muzyka na żywo. Jego celem jest stworzenie nowego sposobu rozumienia animacji – jako rodzaju narracji wspólnej dla filmu animowanego i teatru lalkowego, opartej na plastyce, formie, ruchu, znoszącej bariery językowe. Ta idea czyni festiwal FATiF wyjątkowym w skali międzynarodowej, a tym bardziej polskiej, wypełnia lukę na imprezy zajmujące się sztuką współczesną na terenie Podhala, jest w stanie przyciągnąć do Rabki ogólnopolskie media i podkreślić bogaty i wieloletni dorobek teatru „Rabcio”.

Oferta festiwalu jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, począwszy od przedszkolaków, przez dzieci i młodzież szkolną, aż po ich rodziców. Program festiwalu jest skonstruowany dwuetapowo – cześć główną, prezentacyjną poprzedzają 3 cykle warsztatów animacji skierowanych do różnych grup dzieci, młodzieży i studentów, których efekty pokazywane są na zakończenie festiwalu. Część prezentacyjna trwa 3 dni i jest skonstruowana tak by odpowiadać każdemu odbiorcy. Poranki przeznaczone są dla dzieci a w miarę upływu godzin przekaz poważnieje, by w końcu sprostać odbiorcy dorosłemu. W głównym nurcie prezentujemy najlepsze dokonania ostatnich lat z zakresu filmu animowanego i teatru lalkowego, które realizują ideę FATiF, debiuty studentów, prezentacje konkursowe oraz otwarte wykłady naświetlające punkty styczne interesujących nas dziedzin. Na koniec dnia serwujemy rozluźniające koncerty z nurtu muzyki alternatywnej. Podczas festiwalu zostanie otwarta wystawa „Maski światła”, niezwykłych masek kreowanych światłem. Wydarzenia będą odbywać się w Teatrze Lalek „Rabcio”, Kinie Śnieżka i innych miejscach na terenie Rabki.

Gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie Klaus Obermaier (Austria), jeden z najbardziej uznanych współczesnych kompozytorów i artystów multimedialnych oraz Tadeusz Wierzbicki, twórca nowych technik teatru wizualnego. Widzów czeka spotkanie z dorobkiem polskiej animacji lalkowej - produkcjami studia Se-ma-for, łącznie z najnowszym filmem braci Quay „Maska”. Małym widzom umożliwimy spotkanie z Tadeuszem Wilkoszem, twórcą kultowych dobranocek z Misiem Colargolem i Pingwinem Pik-Pokiem. Ponadto po raz pierwszy w historii festiwalu odbędzie się konkurs na dzieło najlepiej realizujące ideę FATiF. Podczas warsztatów powstanie Fantaskop – maszyna kinematograficzna oparta na działaniu latarni magicznej.
Atrakcje czekają też na amatorów niezwykłych koncertów. Wystąpi jeden z najciekawszych muzyków jazzowych młodego pokolenia, Marcin Masecki z projektem Fluidacje – unikalnych, plastycznych improwizacji tworzonych przez VJ'ów Majsena i Eberta.
Zespół Małe Instrumenty wystąpi z muzycznym spektaklem zbudowanym z wielkich instrumentów "Elektrownią dźwięku".
Gwiazdy będą też śpiewać na ulicach Rabki, i to takiego formatu, jak Elvis Presley, Michael Jackson, czy Tina Turner... Jak to możliwe? Szczegóły juz wkrótce...

Zrealizowano z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Rabka-Zdrój.


· AKTUALNOŚCI
· ARCHIWUM
· GALERIA
· OSOBY ODPOWIEDZIALNE
· KONTAKT
· KONKURS
· WARSZTATY

Dodane przez: lokomotywa, wyświetleń: 4414


Dodaj komentarz

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 35429 on-line 6