TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Marzec 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY
Akcja "jestem zielony"
2014-09-15 22:06:56
Akcja "jestem zielony" ma na celu: 1. dostarczyć informacje o sposobie segregacji 2. przekonać, że „być zielonym” to skutecznie dbać o interes przyrody i swój własny.

Akcja "jestem zielony"

W ramach akcji „Jestem zielony” jej organizatorzy odwiedzili wszystkie szkoły gminne w Rabce-Zdroju. Przekonywali, że segregacja odpadów to przyjazny gest wobec przyrody, a przede wszystkim coraz bardziej popularny na świecie nowoczesny styl życia. Edukacyjnym spotkaniom w szkołach towarzyszyły zabawy, konkursy z nagrodami oraz muzyka hip-hopu na żywo, wykonywana przez  rabczańskiego muzyka Gumę. Odpowiednie nagłośnienie zapewniało nam Studio Chabakoovka. Uczniowie otrzymali gadżety towarzyszące akcji. Więcej o gadżetach na stronie www.jestemzielony.rabka.pl
Dorośli natomiast otrzymali specjalne kalendarze, na których znajdowały się informacje na temat segregacji. Na ulicach Rabki-Zdroju i w sołectwach pojawiły się plakaty i banery informujące o akcji oraz idei segregacji. Przekonywały, że segregacja jest opłacalna również finansowo.
Dbając o rozwój świadomości obywatelskiej wśród młodych ludzi zaprosiliśmy do akcji Młodzieżową Radę Miasta i wolontariuszy, którzy pomagali nam w spotkaniach w szkołach.
Nie zapomnieliśmy również o przedszkolach. Przygotowaliśmy dla nich konkurs "Złota puszka"

Bycie „zielonym” to bycie świadomym naszych obowiązków wobec środowiska naturalnego. Nikt z nas przecież nie chce, żeby Rabka zniknęła kiedyś pod górą śmieci. Dlatego należy pobudzić mieszkańców do aktywnego działania na rzecz przyrody i ukształtować w nich proekologiczne postawy.
Góry śmieci walających się po przystankach, przepełnione śmietniki, dzikie wysypiska, zaśmiecone ulice, smród palonego w piecach plastiku, gazety i foliowe worki fruwające po ulicach, szkło w piaskownicach i na placach zabaw…
Czy tak musi być zawsze? Odpowiedź brzmi: nie!
Segregacja odpadów to przyjazny gest wobec przyrody, to troska o nią, i coraz bardziej popularny na świecie nowoczesny i ekologiczny styl życia.

Więc bądźmy zieloni!  
www.jestemzielony.rabka.pl

 


Dodane przez: lokomotywa, wyświetleń: 3167


Dodaj komentarz

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 33397 on-line 2