TERAZ REALIZOWANE
repertuarWarsztaty teatralneTeatr Chrząszcz w trzcinie
<< Marzec 2021 >>
PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
PANEL UŻYTKOWNIKA
NEWSLETTER

Zapisz się

zapisz wypisz

NASZE STACJE
INSTYTUCJE
PRASA
MEDIA
UNDERGROUND RAILROAD
INNI PRZEWOŹNICY
SPONSORZY
Kraina Kolorów
2014-09-15 11:25:26
Stowarzyszenie Lokomotywa oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego (program „Mecenat Małoposki 2010”) serdecznie zapraszają na zajęcia plastyczne dla dzieci od 3 do 13 lat pod nazwą „Kraina Kolorów”.

Zajęcia trwają max. 3 godziny zegarowe, maksymalna ilość dzieci: 10, cena od osoby: 15 zł, zapewniamy wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć (nieodpłatnie).


Warsztaty odbywają się w lokalu Stowarzyszenia Lokomotywa w Rabce – Zdrój przy ulicy Podhalańskiej 42b (budynek dawnego Studium Medycznego, pierwsze piętro, sala nr 53) od poniedziałku do soboty w godzinach 15:00 – 18:00. Istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć w miejscu wybranym przez uczestników (minimalna powierzchnia sali 20 m kw., z dostępem do sanitariatu, wymagana liczba uczestników: 10 osób).

Zapisy i rezerwacje terminów wyłącznie pod podanymi poniżej numerami telefonów.
Łukasz Papierz, tel. 794 232 595 lub Grzegorz Werner, tel. 787 387 424

Szczegółowy opis i cele projektu:

Zdobywanie wiedzy o historii i tradycjach regionu Małopolski poprzez rozwijanie umiejętności plastycznych dzieci w wieku od lat 3 do 13 (dzieci malują sceny i postacie zaczerpnięte z podań i legend poznanych w trakcie zajęć).

Aktywowanie najmłodszego pokolenia, rozwijanie wyobraźni przestrzennej stwarzając im przyjazne warunki do twórczej zabawy.Oryginalna forma warsztatów (bezpośrednie tworzenie dużych przestrzennych form plastycznych przez uczestników) alternatywna dla oferty zajęć plastycznych już istniejących na terenie gminy. Formuła zajęć pozostawia dzieciom wiele swobody w interpretacji tematu wyzwalając u nich twórczą ekspresję, pozwala na rozwijanie wyobraźni i kreowania własnej wizji poznanej historii. Przewidziany jest również aktywny udział w warsztatach, rodziców i opiekunów dzieci na zasadach dobrowolności.
 

Na przeprowadzenie zajęć zaadoptowana zostanie sala o pow. ok. 50 m kw., doskonale nasłoneczniona i z bezpośrednim dostępem do sanitariatów. Warsztaty odbywać się będą dwa razy w tygodniu (w godzinach popołudniowych co znacznie ułatwi rodzicom pracującym doprowadzenie dzieci na spotkania) przez okres dwóch miesięcy (w sumie 16 spotkań). Każde warsztaty poprowadzi dwóch członków Stowarzyszenia Lokomotywa mających doświadczenie i zdobytą praktykę w przeprowadzaniu tego typu zajęć. Dodatkowo przy realizacji zadania pomagać będą wolontariusze (min. 1 osoba na zajęciach). Pojedyncze warsztaty będą trwały trzy godziny w grupach 10-cio osobowych co ze względu na ilość osób prowadzących zapewni dzieciom profesjonalną opiekę i pomoc. W pierwszej części dzieci poznają temat spotkania (podanie, legenda) opowiedziany przez prowadzących (ok.30 min.), następnie zostaną zapoznane z podstawami technik malarskich (nauka posługiwania się i właściwego doboru narzędzi), sztuką tworzenia kolorów z barw podstawowych, kompozycji obrazów na dużych przestrzeniach, zasadach proporcji, tonacji barw obrazu (ok. 30 min.). Po krótkiej przerwie regeneracyjnej (posiłek składający się z owoców, wody mineralnej, herbaty owocowej - ok. 15 min.) w drugiej części warsztatów młodzi artyści pod kierunkiem prowadzących będą tworzyć obrazy nawiązujące do przedstawionego na wstępie tematu spotkania (ok. 1godz. 45 min.). Wszystkie dzieci otrzymają fartuchy malarskie zabezpieczające ich przed zniszczeniem ubrań. Obrazy będą powstawać na kartonach formatu A – 0, zawieszonych na specjalnie przygotowanych drewnianych stelażach przy czym każde dziecko z pośród tematów zaproponowanych przez prowadzących wybierze swój własny. Ten sposób umieszczenia powierzchni malarskiej umożliwia dziecku swobodny wybór pozycji podczas pracy i w naturalny sposób zaspokaja potrzeby ruchowe dziecka. Ważnym elementem pracy w grupie jest skłanianie dzieci do wzajemnej inspiracji umożliwiając im niezakłócone komunikowanie się. W pierwszym etapie powstanie szkic pracy, jego rozmieszczenie i kompozycja. W drugim uczestnicy z wykorzystaniem zdobytej wiedzy stworzą swój obraz, który po zakończeniu zajęć stanie się ich własnością. Zakończeniem projektu będzie zbiorcza wystawa prac uczestników, która odbędzie się w sali Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce – Zdrój, po zakończeniu której wszystkie materiały z przeprowadzonych warsztatów (zdjęcia uczestników, zdjęcia wykonanych prac itp.) zostaną umieszczone na stronie internetowej „Krainy Kolorów”.

Tematy warsztatów w lipcu:
O zbójniku Rabcusiu; O młynarzu zwanym Rabek; Legenda o powstaniu starego kościółka w Rabce; Legenda o Maciejowej; Podanie o uśmiechu czyli jak powstał herb Rabki; O królu ze Starego Sącza; Legenda o Rabie; Legenda o Luboniu.

Tematy warsztatów w sierpniu:
O dzielnym Lascyku i pańszczanej kiełbasie; Legenda o Lajkoniku; Legenda o smoku wawelskim; Legenda o hejnale z wieży mariackiej; Skąd wzięła się sól w kopalni w Wieliczce; Legenda o dzielnym Giewoncie; Jak czarownica nauczyła Jaśka roboty; O gazdach co ślimaka zjedli;

Prowadzący zajęcia:Grzegorz Werner (tel. 787 387 424), Łukasz Papierz (tel.794 232 595)


Dodane przez: lokomotywa, wyświetleń: 3192


Dodaj komentarz

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 35377 on-line 5