Strona główna

rozmiar tekstu: A++   A   A--

Stowarzyszenie Lokomotywa

„Teatrzyk Uzdrowiskowy”

20 czerwca 2021

Altana „Pod Grzybkiem"

EKO-majowka

Teatr Chrząszcz w Trzcinie zaprasza na premierę wyjątkowego spektaklu przygotowanego specjalnie
na wydarzenie Dawnej Rabki Czar pod nazwą „Teatrzyk Uzdrowiskowy”.

Przedstawienie jest stylizowane na dawne jarmarczne przedstawienia lalkowe, w żartobliwy sposób bawi się konwencją legendy o założeniu miasta i motywami związanymi z uzdrowiskiem.

Przywołuje ducha czasów świetności zdroju, kiedy wytworne damy przyjeżdżały do wód na podreperowanie zdrowia i konfrontowały się z niezależnym rabczańskim duchem i naturalną potrzebą pomnażania dutków przez miejscowych. Spektakl skierowany jest do odbiorcy dziecięcego, ale dobrze bawić się będą także rodzice i dziadkowie, którzy mogą odczytać nawiązania do aktualnych tematów.

Spektakl będzie można zobaczyć w Parku Zdrojowym, w okolicach altany „Pod Grzybkiem” w najbliższą niedzielę 20 czerwca, o godz. 14:30. Wyjątkowość tej premiery polega też na tym, że będzie to spektakl tłumaczony na język migowy. Wydarzenie dostępne bezpłatnie.

Altana „Pod Grzybkiem”, Park Zdrojowy, Rabka-Zdrój
niedziela 20.06.2021, godz. 14:30

Kolejne przedstawienia „Teatrzyku Uzdrowiskowego” będzie można obejrzeć w tym samym miejscu w wakacje. Organizator: Stowarzyszenie Lokomotywa. Zadanie współfinansowane ze środków gminy Rabka-Zdrój.

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org