Strona główna

rozmiar tekstu: A++   A   A--

Stowarzyszenie Lokomotywa

„TEATR POD CHMURKĄ”

lipiec-sierpień

Amfiteatr ul. Chopina 17, Rabka-Zdrój

TEATR POD CHMURKĄ

Stowarzyszenie Lokomotywa i Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju zapraszają na spektakle na żywo Teatru Chrząszcz w Trzcinie w rabczańskim amfiteatrze. Pierwszy spektakl odbędzie się już w czwartek 1 lipca, kolejne prawie co tydzień do końca sierpnia, czyli przez całe wakacje. Na widzów, zwłaszcza od 2 do 10 roku życia, czekają emocje, przygody i mądra zabawa w przedstawieniach opartych na autorskich tekstach i z muzyką na żywo.

Dodatkowe informacje:
Teatr Chrząszcz w Trzcinie
www.teatrchrzaszcz.pl
teatrchrzaszcz@gmail.com
tel. 696 288 398
fb: chrzaszczwtrzcinie
Organizator – Stowarzyszenie Lokomotywa

Partner - Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju
Amfiteatr ul. Chopina 17, Rabka-Zdrój
Info: tel. 18 267 66 26,
e-mail: rabkamok@wiknet.pl
www.mok.rabka.pl

Opisy spektakli


C jak CYRK


TEATR POD CHMURKĄ

Spektakl „C jak CYRK” jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki naszego ojczystego języka. W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Zupełnie przy okazji dzieci pouczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.

Czas trwania: 60 min.


O! Wlazł kotek na płotek


TEATR POD CHMURKĄ

Historia oparta na znanej piosence "Wlazł kotek na płotek" porusza problem nietolerancji i reakcji na pojawienie się obcego – kotka. Mimo poważnego tematu przedstawienie jest zabawne, pełen dziecięcego humoru i scenicznych gagów. Barwne postaci koguta, kury, kaczki i indyka odgrywają lalki typu mapet.

Czas trwania: 45 min.


Plum i Bulb, czyli problemy z wodą


TEATR POD CHMURKĄ

Pocieszny Agent Specjalnej Troski (o Środowisko) wyposażony jedynie w pistolet na wodę wyrusza na misję badawczą wyjątkowym pojazdem – batyskafem, z którego zamiast spalin lecą bańki mydlane. W podwodnych głębinach spotyka różne morskie stworzenia: ławicę ryb, wieloryba, rybę młot, rekina, no i wyjątkową rybę piłę Plum i ośmiornicę Bulb, a to jest dopiero początek przygód...

Włącz się do zabawy i zostań agentem specjalnym! Spektakl o wydźwięku ekologicznym, co nie przeszkadza widzom w świetnej zabawie – od początku są angażowani w coraz bardziej dramatyczną akcję, aż do szczęśliwego finału.

Czas trwania: 60 min.


PUK! PUK!


TEATR POD CHMURKĄ

Historia przyjaźni bojaźliwego Mamuta, który schował się przed strasznymi dźwiękami do kapelusza i tak przetrwał do naszych czasów. Teraz musi się zmierzyć z nowymi wyzwaniami, w epicentrum których ląduje ekscentryczna Kaczka. Słuchanie dziwnych dźwięków, pokonywanie strachu, budowanie więzów emocjonalnych to motywy przewodnie tego przedstawienia.

Czas trwania: 45 min.


Paluszek


TEATR POD CHMURKĄ

Spektakl luźno inspirowany historią o Tomciu Paluszku. Aktorzy z codziennych przedmiotów tworzą na oczach widza ogród i sadzą w nim warzywa. Zastanawiają się, co będzie jak posadzą palec - czy wyrośnie z niego dzieciątko? Gimnastyka wyobraźni i wprawki z równowagi. Spektakl dla dzieci w wieku 4-9 lat, ale świetnie bawią się też dorośli.

Czas trwania: 50 min.

« powrót

Copyright © www.lokomotywa.org