Strona główna

rozmiar tekstu: A++   A   A--
Warsztaty teatralne z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie
2020-09-12

Teatr Chrząszcz w Trzcinie zaprasza dzieci w wieku szkolnym i młodzież do zapisów na warsztaty teatralne na rok szkolny 2020/21.

Zajęcia ośmielają do wystąpień publicznych, dostarczają wiedzy na temat technik aktorskich dotyczących uczenia się tekstu, zachowywania na scenie, technik improwizacyjnych. Poprawiają dykcję, emisję i koordynację ruchową, ale przede wszystkim dają możliwość realizacji twórczej młodym ludziom zainteresowanym teatrem. 
W programie elementy teatru dramatycznego, pantomimy i teatru lalkowego oraz przygotowanie do konkursów recytatorskich, w najstarszej grupie przygotowanie do egzaminów do szkoły teatralnej.
O ile to będzie możliwe spróbujemy pokazać naszych małych aktorów na przeglądach teatralnych, a na pewno całość zakończymy pokazem dla rodziny i znajomych. W międzyczasie uczestnicy mogą liczyć na dobrą zabawę, swobodną atmosferę i bezpłatne wejścia na premiery Teatru Chrząszcz w Trzcinie.

Prowadzenie: Cezary Skrocki
Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku, w latach 2000-2013 r. aktor animator w Teatrze Lalek „Rabcio”. Współpracował też z innymi teatrami, m.in. z Krakowską Operą Kameralną, Agencją Teatralną Punkt. Członek Zarządu Stowarzyszenia Lokomotywa organizującego różnorodne wydarzenia kulturalne i ekologiczne w Rabce-Zdroju. Od 2013 r. współtworzy Teatr Chrząszcz w Trzcinie, niezależną, artystyczną inicjatywę skupioną na twórczości dla dzieci.

Zajęcia będą odbywały się w sali prób w Amfiteatrze w Rabce-Zdroju, ul. Chopina 17, we WTORKI:

godz. 16:00 – klasy I-IV SP
godz. 17:15 – klasy V-VIII SP
godz. 18:30 – szkoły średnie i dorośli

Pierwsze spotkania odbędą się 6 października.

W związku z sytuacją epidemiczną weźcie maseczki (pokażemy Wam jak poruszać się na scenie w masce), a dzięki zachowaniu odpowiednich odstępów (1,5 m) poćwiczymy również emisję!

Spotkania raz w tygodniu, 4 razy w miesiącu. Koszt: 60 zł/miesiąc.

Pierwsze zajęcia „na spróbowanie” bezpłatne! 

Można dołączyć w dowolnym momencie, chyba, że grupy będą już zapełnione. W razie zmiany sytuacji epidemicznej zajęcia będą odbywały się w systemie zdalnym.

Dokładne informacje i zapisy: e-mail: teatrchrzaszcz@gmail.com, tel. 696 288 398


« powrót

TERAZ REALIZOWANE   
Teatr Chrząszcz w trzcinie repertuar Warsztaty teatralne
NASZE STACJE
PRZYJACIELE
Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 49446