Strona główna

rozmiar tekstu: A++   A   A--

Warsztaty

Warsztaty teatralne

„Magia teatru– cykl zajęć lalkowych”

Warsztaty z tworzenia różnych lalek teatralnych połączone z zajęciami teatralnymi. W programie m.in. lalki cieniowe, kukiełki, pacynki, mapety, marionetki, maski… Zajęcia rozpoczynają się teatralną rozgrzewką a kończą nauką poruszania wykonaną lalką.


Warsztaty teatralne

„Teatr paluszkowy”

Warsztaty uzupełniają spektakl Paluszek o własnoręcznie wykonaną pamiątkę – maciupką, własnoręcznie wykonaną pacynkę – tylko na jeden palec. Uczestnicy będą mieli możliwość stworzenia własnego miniaturowego teatrzyku. Zajęcia rozwijają wyobraźnię i ćwiczą sprawność manualną.


Warsztaty teatralne

„Atrakcje cyrkowe od A do Z”

Warsztaty uzupełniające spektakl C jak CYRK o własnoręcznie wykonaną pamiątkę.
Dzieci wykonają wybraną cyrkową postać lub zwierzę, inspirując się sposobem tworzenia bohaterów spektaklu. Będą miały do dyspozycji druciki kreatywne, pompony, ruchome oczka, piórka, włóczki i fachową pomoc prowadzących.

Warsztaty teatralne

Morskie stworzenia z upcyklingu

Warsztaty MORSKIE STWORZENIA uzupełniają spektakl Plum i Bulb czyli problemy z wodą
Uczestnicy własnoręcznie wykonają wybrane morskie stworzenie. Zgodnie z misją spektaklu – użyjemy do nich materiałów z recyclingu. Wytłoczki po jajkach, słomki do picia, zakrętki, plastikowe opakowania uratujemy przed wyrzuceniem robiąc z nich ryby, meduzy, ośmiornice, żółwie, a nawet syrenkę. Wykonane obiekty mogą grać w domowych teatrzykach, ale też ozdabiać pokój albo bożonarodzeniową choinkę.
Zajęcia dla dzieci od 7 lat, młodsze dzieci wymagają pomocy.

Warsztaty teatralne

Jak zrobić muppeta? Warsztaty lalkarskie

Dzieci nauczą się jak w łatwy sposób wykonać lalkę pyskówkę (typu „muppet”).
Z takich materiałów jak skarpeta, włóczka, wata, papier, guziki będą tworzyć śmieszne gadające stworki. Przy okazji zdobędą garść informacji na temat teatru lalkowego i rodzajów lalek. Poznają też tajniki pracy profesjonalnego lalkarza, który pokaże jak przygotowuje się do spektaklu: przeprowadzi z nimi krótką rozgrzewkę i ćwiczenia dykcyjne. Uwieńczeniem warsztatów będą krótkie scenki odgrywane lalkami przez uczestników.

Wszystkie materiały zapewniają organizatorzy.

Czas: jednorazowe spotkanie trwające ok 1,5 godz.

Warsztaty teatralne

"Ekomarionetki"

Marionetka to najbardziej skomplikowana forma lalkarska. Postaramy się przybliżyć jej budowę na przykładzie prostych konstrukcji z materiałów z recyclingu: rolek po papierze, wytłoczek po jajkach, ale też sznurków, patyków, kolorowych papierów i innych ozdób.

Czas trwania 2,5 godz.

Warsztaty teatralne

Warsztaty cieniowe teatralne

Warsztaty przybliżające uczestnikom teatr cieni. Dzieci samodzielnie wykonują lalki cieniowe z kartonu, kolorowych folii i drutu, a następnie odgrywają wspólnie sceny na podświetlonym ekranie.

Czas trwania 2,5 godz.

http://skomielna.info/2017/05/02/misterium-pascha-niesmiertelnych-zdjecia/

Warsztaty teatralne

Warsztaty cieniowe teatralno-filmowe

Atrakcyjne warsztaty interdyscyplinarne dostarczą wiedzy zarówno o filmie animowanym, jaki i teatrze cieni. Zadaniem uczestników będzie realizacja filmów na dwóch stanowiskach: teatralnym (teatr cieni) i filmowym (animacja poklatkowa techniką wycinanki). Czas trwania: przynajmniej 2 dni po 3-4 godziny.

Np.: https://www.youtube.com/watch?v=CKFvEFdAmCM

Warsztaty teatralne całoroczne

Dzieci i młodzież w wieku szkolnym zapraszamy na całoroczne warsztaty teatralne.

Warsztaty skierowane są do uczestników zainteresowanych teatrem, ale także pomagają poprawić dykcję i koordynację ruchową, ośmielają do wystąpień publicznych i w końcu pozwalają się "wyżyć" :-). W programie elementy teatru dramatycznego, pantomimy, teatru cieni i teatru lalkowego.

Prowadzenie: Cezary Skrocki, Teatr "Chrząszcz w trzcinie"

Spotkania raz w tygodniu, 4 razy w miesiącu. Koszt: 60 zł/miesiąc.

Dokładne informacje i zapisy: e-mail: teatrchrzaszcz@gmail.com, tel. 606 143 948

Kreatywne czytanie

"Kreatywne czytanie dla maluszków" to cykl parateatralnych zajęć warsztatowych wprowadzających dzieci w wieku od 2 roku życia w naukę czytania.

Zajęcia są autorskim pomysłem zespołu aktorów, logopedy i pedagoga.

Mają na celu zbudowanie w dziecku dobrej motywacji do nauki czytania oraz wspieranie procesu kształcenia umiejętności poznawczych i emocjonalnych. Zajęcia warsztatowe inspirowane są Metodą Prof. Jagody Cieszyńskiej, która jest twórczynią symultaniczno-sekwencyjnej nauki czytania. Pozytywne zainteresowanie dzieci czytaniem i książką jest efektem różnorodnych zabaw i ćwiczeń parateatralnych prowadzonych przez aktorów z ponad dziesięcioletnim stażem pracy w teatrze dla dzieci.

lokomotywa, 2021-06-20
Copyright © www.lokomotywa.org wizyt 49446